بهینه سازی موتورهای جست و جو

سئو چیست؟

سئو یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو، به شما این امکان را می دهد تا به ازای کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کارتتان، در نتایج اول صفحه نخست جستجوی گوگل قرار بگیرید .

سئو با ایجاد تغییر در کدهای سایت، مطالب، تبلیغات و تحلیل رفتار کاربران و رقیبان، سایت را بهینه سازی می‌کند، که در نهایت باعث شناساندن و معرفی بیشتر کسب و کارتان و پیشرفت تجارت و برند شما می گردد.

 

 

هدف از بهینه سازی سایت مطلوب نشان دادن صفحات سایت برای ربات های گوگل است که در وحله اول به سادگی بتوانند به تمامی بخش های سایت دسترسی داشته باشند و در مراحل بعد محتوای یونیک یا اختصاصی را به بانک اطلاعاتی خود بی افزاید که این امر باعث میشود گوگل سایت شما را در رنکینگ خود قرار دهد اما قرار گرفتن در رتبه های نخست با تکنیک های اعتبار سنجی گوگل سر و کار دارد که میتوانید با ارتقای امتیاز دامنه در رتبه اول گوگل قرار گیرید.بنابراین سیل عظیمی از متقاضیان کالاها و خدمات شما به سایت شما هجوم خواهند اورد که باعث بازدهی پیش از پیش کسب و کار شما خواهد شد چرا که ما اعتقاد داریم با رعایت اصول کسب و کار خود ۵۰ درصد از افراد که از طریق گوگل وارد وب سایت شما میشود بدون شک مشتری شما خواهند شد.

 

بطور کل میتوان سئو را فرایندی برای بهبود عملکرد سایت براساس استاندارد های موتورهای جستجو نامید که برای جذب بازدیدکنندگان انجام میگیرد. همچنین میتوان با از بین بردن مشکلات کد نویسی و قالب سایت و کلمات بکار رفته در متن و محتوا و تا لینک های ورودی به سایت شما به نتیجه دلخواه رسید.

 

 

دلیل اینکه چرا موتورهای جستجو نیاز به سئو دارند را میخواییم بررسی کنیم:

گوگل موتوری هوشمند است ولی هنوز نیاز به کمک کاربران دارد، آنها همیشه در تلاشند تا نتایج بهتری را به کاربران اینترنتی ارائه دهند، با این حال محدودیت‌هایی در این مسیر وجود دارد که نیاز به سئو سایت را ایجاد میکند. سئو اشتباه میتواند شما را از دید کاربران پنهان کرده و تمام تلاش شما را هدر دهد، در نتیجه رقبای شما با محتوایی ضعیف تر بازدید و محبوبیت بیشتری داشته باشند.

بصورت کلی روش های تبلیغات را می توان به جند نوع تقسیم بندی نمود: 1- رادیو 2- تلویزیون 3- تبلیغات محیطی و .. یکی از روش های تبلیغات سئو می باشد. سئو دارای سه ویژه گی متمایز است که هیچ کدام از روش های تبلیغاتی نام برده شده از آن برخوردار نمی باشند:

  1. سئو یا بهینه سازی سایت هدفند است ولی سایر روش های تبلیغاتی دارای هدفمندی زیادی نیستند
  2.   سئو دارای ماندگاری بالایی است ولی تمامی روش های تبلیغاتی به محض اتمام شارژ دیگر کسب و کار دیده نخواهد شد.
  3. سئو دارای هزینه های کمتری از روش های تبلیغاتی نام برده شده می باشد.