طراحی اپلیکیشن

تلفن های همراه به یکی از مهمترین ابزارهای مورد استفاده در کارهای روزمره تبدیل شده است. ارتباطات تصویری و ارسال پیامک و گفتگوی متنی(چت) و همچنین تماس صوتی با مخاطبان و دوستان، عکاسی و فیلمبرداری، انجام امور مالی و بانکی، بازدید و استفاده از سایت های اینترنتی، استفاده از شبکه های اجتماعی، اطلاع از اخبار و کسب اطلاعات روزانه و … از طریق گوشی اندروید و یا هوشمند صورت می گیرد که هر کدام از امور فوق الذکر با استفاده از امکانات گوشی که از طریق نرم افزارها و اپلیکیشن های گوشی فراهم شده است انجام می شود.

 

 

هیچ دور از انتظار نیست که با سرعت افزایش دسترسی کاربران به تلفن‌های همراه در نقاط مختلف جهان، در آینده نزدیک، تعداد کاربران تلفن همراه هوشمند از جمعیت جهان بیشتر ‌شود. از اینرو طراحی اپلیکیشن موبایل برای کاربردهای مختلف و همچنین اختصاصی تر نیز سرعت صعودی می گیرد.

در حال حاضر بالغ بر ۶ میلیارد نفر در سرتاسر دنیا از گوشی‌های تلفن همراه استفاده می‌ نمایند و ۱٫۴ میلیارد کاربر از این تعداد مربوط به کاربران فعال گوشی های تلفن همراه اندروید در جهان می باشد.
کارشناسان آمار جمعیت جهان را ۷ میلیارد نفر برآورد کرده‌اند که با احتساب وجود شش میلیارد کاربر موبایل، سه‌چهارم جمعیت جهان حداقل یک دستگاه تلفن همراه دارند.

ارتباطات موبایلی پا به عرصه جدیدی گذاشته است، به گونه ای که جنبه صرفا ارتباطی این دستگاه‌ها تغییر کرده و علاوه بر ارسال پیامک و تماس صوتی از این دستگاه‌ها برای بازدید از سایت های اینترنتی، فیلمبرداری، پخش موسیقی، عکاسی و ذخیره اطلاعات، استفاده از شبکه های اجتماعی و نیز برنامه‌هایی که امکان انجام کارهای مختلف از جمله آموزش زبان، مراودات مالی همچون انتقال وجه از طریق کارت به کارت، خرید شارژ و دسترسی به سرویس‌های خرید را فراهم می‌کند.

 

بر این اساس پیش بینی می‌شود تعداد کاربران تلفن همراه هوشمند در دنیا به زودی از جمعیت جهان بیشتر شود.

موبایل های اندروید علاوه بر افزایش توانایی افراد، در عرصه تجارت نیز باعث توسعه کشورهای در حال توسعه می گردد،بر این اساس امروزه از فناوری‌های موبایلی و طراحی نرم‌افزارهای موبایل می‌توان در زمینه های تجاری، اجتماعی، فرهنگی، کشاورزی، کارآفرینی، بهداشت، سرویس‌های اقتصادی، دولتی و … بهره برد.